Polecany post

Włosy kręcone - jak je ujarzmić?

Jak prostować włosy? Jest klika sposobów aby włosy kręcone lub puszące się i niesforne zamienić na proste i gładkie. Najbardziej z...

niedziela, 16 kwietnia 2023

Woda morska

  Woda morska łagodzi objawy astmy oraz alergii,  leczy trądzik, przywraca skórze naturalną równowagę i poprawia kondycję włosów, wykazuje działania łagodzące łuszczycę, leczy oparzenia i przyśpiesza gojenie się ran. 



Wpływ morskiej wody na skórę

Woda morska działa na skórę jak naturalny kosmetyk. Wygładza jej powierzchnię, usuwa przebarwienia, dostarcza minerałów i ważnych substancji odżywczych oraz przywraca skórze naturalną równowagę. Te dobroczynne właściwości zawdzięcza ona takim minerałom jak: sód, wapń, magnez, fosfor, chlor, żelazo, siarka, jod i bor. Nasze ciało wchłania je przez skórę, z której przedostają się one do krwiobiegu. W ten sposób  pozytywnie wpływają na pracę całego organizmu.

Wpływ morskiej wody na włosy

Woda morska optycznie zwiększa objętość włosów i poprawia ich elastyczność oraz dodaje blasku. Włosy są bujne i łatwe w czesaniu oraz układaniu loków. Słona woda morska uwydatnia naturalne loki i fale (co każdy z nas, kto ma burzę loków, wie doskonale ;) ) oraz wzmacnia cebulki włosów. Można kupić wodę morską do włosów w drogeriach lub zrobić ją samodzielnie, dodając sól i olejki do ciepłej wody.

Sól morska w kosmetykach

Sól zawarta w wodzie morskiej jest bardzo popularna w kosmetologi. Wykorzystywana jest przez producentów do kremów, balsamów, odżywek czy maseczek. Sól morska rozpulchnienia naskórek, przez co cenne minerały i inne substancje przenikają do organizmu.

Wpływ morskiej wody na dolegliwości skórne

Sól morska wykazuje działania lecznicze. Niweluje stany zapalne, oczyszcza, matuje i ujędrnia skórę. Polecana szczególnie osobom z cerą trądzikową. Nawadnia suchą skórę, ale także poprawia pracę gruczołów łojowych, przez co cera się nie przetłuszcza. Słona woda morska ma też właściwości przeciwgrzybicze. Odmładza i odżywia starzejącą się skórę i zwalcza cellulit. Wykazuje działania łagodzące łuszczycę, leczy oparzenia i przyśpiesza gojenie się ran. 

Poprawia pracę układu oddechowego

Woda morska oraz morskie powietrze wpływają pozytywnie na cały układ oddechowy. Podczas pobytu nad morzem nasz organizm jest odpowiednio dotleniony i oczyszczony. Znacznie lepiej pracuje cały układ oddechowy i mózg. Wdychając morskie powietrze, ciało pozbywa się toksyn,  co znacznie poprawia jego pracę. Przebywanie nad morzem może przyczynić się do złagodzenia objawów astmy i alergii. Oskrzela astmatyków obkurczają się, przez co produkcja śluzu jest spowolniona. W efekcie oddychanie nie jest tak trudne, jak zwykle.

Woda morska a inne schorzenia

Woda morska wykorzystywana jest także podczas leczenia wątroby i nerek, gdyż aby komórki uszkodzonej przez marskość wątroby zregenerowały się, należy pić wodę morską systematycznie. Regularne picie wody morskiej pomaga w pozbyciu się wzdętego brzucha i poprawia  pracę układu pokarmowego. Zażywanie kąpieli w wodzie morskiej wzmacnia nasz organizm, poprawia krążenie krwi i  pracę układu sercowego.

 

Imbir

 


Wszyscy wiemy, że imbir działa rozgrzewająco i jest niezastąpiony przy wychłodzeniu czy przeziębieniach.  Imbir nie tylko rozgrzewa, ale ma działanie antybakteryjne, antywirusowe i przeciwzapalne! Olejki znajdujące się w imbirze, zwane geraniolami posiadają właściwości antybakteryjne i przeciwgorączkowe. Najnowsze badania dowodzą, że to  geraniole sprawiają, że ma on właściwości zwalczania nowotworów.

Imbir poprawia krążenie, działa przeciwobrzękowo i zapobiega powstawaniu skrzepów we krwi. Przynosi ulgę podczas migren, ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe redukując ból.  Ma również właściwości moczopędne, wzmacnia i oczyszcza nerki. Poprawia  ukrwienie mózgu, przez co wpływa na poprawę koncentracji. Można używać go na mdłości również podczas ciąży. oraz w chorobie lokomocyjnej czy morskiej.  Rewelacyjnie pobudza krążenie i przyspiesza spalanie tłuszczu, a także pomaga w walce z cellulitem.

Spożywanie imbiru ułatwia trawienie, a zawarty w nim olejek pobudza wydzielanie soków żołądkowych, działa rozkurczowo i przeciwobrzękowo. Naukowcy twierdzą, że zawarta w imbirze kapsaicyna (substancja odpowiedzialna za ostry smak) sprawia, iż wzrasta temperatura ciała człowieka, a organizm zużywa więcej kalorii, co pomaga schudnąć.

Witaminy i minerały zawarte w imbirze zapewniają zdrowie, pomagając jednocześnie schudnąć. Pobudza on enzymy trawienne, dzięki czemu organizm pochłania tylko te dobre składniki, pozbywając się niezdrowych substancji. Badania sugerują, że dzięki tej korzennej przyprawie nasz metabolizm przyspiesza, wspomagając proces spalania kalorii.